Ana içeriğe atla
x

Staple Fiber / Processing Lubricants

ELYAF

KESİKLİ ELYAF/İŞLEME YAĞLAYICILARI

KESİKLİ ELYAF/İŞLEME YAĞLAYICILARI

KAYGANLAŞTIRICI YÜN TOP YAPMA/YÜN İPLİKÇİLİĞİ

Pulcra Chemicals, fırçalanmış yünün taraklanması ve taranması öncesinde SELBANA®, KATAX®, SILKOL® veya SPREITAN® gibi etkili yağlayıcıların kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Pulcra Chemicals ayrıca, boyama sonrasında geri yıkama makinesinde kullanılan uygulama için yumuşatıcılar da sunmaktadır.

Taranmış yün üstü, nihai üst kısmın yüksek kalitesini garanti eden işlem unsurları gerektirir; bu da elyaf hasarını/kaybını ve nopeleri minimum seviyede tutar.

Pulcra Chemicals tarama ve karde yağları, kayganlaştırıcıları, antistatik ürünleri, yumuşatıcıları ve bükme yağları, dünya çapında bir standart oluşturmaktadır.

Pulcra Chemicals yardımcılarının uygulanmasıyla; merino yünü, alpaca, kaşmir, tiftik ve bunların sentetik elyaflarla karışımlarında bile yüksek işleme performansı elde edilir.

SELBANA® yağlayıcıları, taraklamadaki dolanık unsurların düzgün şekilde açılmasını sağlar. Bu, üst yapımında düşük buret, en iyi verim ve üstün performans sağlayacaktır.

KATAX® finişleri işlemede elektrostatik yükleri de azaltacaktır.

Ürün serisi, tanınmış araştırma enstitüleri ve makine imalatçılarıyla işbirliğiyle sürekli olarak optimize edilmektedir.

SELBANA® ve KATAX® finişleri, çırçırlama ve draftlama esnasında, sürtünme olmaksızın iyi bir eğirme performansı elde etmek ve ipliklerin daha az tüylenmesini sağlamak için uygulanır.

Pulcra Chemicals'ın koni ve bükme yağları dahil içeren overspreyler ve karıştırma yağları, sürdürülebilir hammaddelere dayanıyor.

Pişirme, taraklama ve spin için GOTS sertifikalı ürünler ayrıca mevcuttur.

YÜN-/YARI YÜN İPLİKÇİLİK

Yalnızca santimetre uzunluğunda olan kesikli elyafları kilometrelerce uzunlukta bükülmüş ipliklere dönüştürmek karmaşık süreçleri barındırır. Bu çok zor bir işlemdir ve başarı derecesi üretilen ipliğin kalitesiyle ölçülebilir. Pulcra Chemicals'ın teknik bilgisi, kesikli elyaf işlemesinde elyaftan elyafa ve elyaftan metale sürtünmeyi optimize etmeye yardımcı olur.

Pulcra Chemicals yardımcılarının uygulanmasıyla; merino yünü, alpaca, kaşmir, tiftik, zuri, ipek ve bunların sentetik elyaflarla karışımlarında bile yüksek işleme performansı elde edilir.

SELBANA®, KATAX®, SILKOL® veya SPREITAN® finişleri, ince ve kalın yerlerde iplik eşitliğini (USTER değerleri) optimize etmeye ve nopeleri azaltmaya yardımcı olur.

Ürünler, mükemmel emülsiyon dengesi gösterir ve işlenmesi kolaydır. Effective antistatic additives like Katax® gibi etkili antistatik ürünler kuru ve ılık ortamlarda elektrostatik yükü düşük geri kazanımda kontrol ederek en iyi iplik kalitesi ve pürüzsüz bir operasyon sağlar.

 

 

İNCE DOKUMA İŞLEMİ

İnce dokuma işlerinde ELBANA®, KATAX® ve/veya SILKOL® ile etkin şekilde yağlama, etkin taraklama ve üretim sonrası iğneleme için gereklidir.

Elyaf-metal sürtünmesinin kontrolü, dikiş kuvvetlerini optimize etmeye yardımcı olur.

Aşırı iğne aşınması, kırılma ve hasarlı elyaf, örn. jeo-tekstil, suni deri, halı ve keçe gibi otomotiv uygulamalarında kullanılan ürünlerde en aza indirilmiştir.

Ürün serisi, tanınmış araştırma enstitüleri ve makine imalatçılarıyla işbirliğiyle sürekli olarak optimize edilmektedir.

Otomotiv sektöründe nihai kullanım için Pulcra Chemicals düşük VOC ve FOG değerlerine sahip onaylı yağlayıcılar sunmaktadır.

İPLİK BÜKME/ KONE YAĞLAMA

İplik bükmede SPREITAN® uygulaması, fiber-metal sürtünmesini azaltarak uçuşan toz ve elyafın azalmasını sağlar.

Özellikle, zengin yün karışımları iyi yağlanmaya ihtiyaç duyar. Yüksek bükme hızlarında işleme kolaylığını arttırmak için SPREITAN® tipleri uygulanır.

Öncü makine üreticileri tarafından SPREITAN® tipleri tavsiye edilmektedir.

Pulcra Chemicals, mineral yağ ve sentetik yağ baz kone yağları sağlar. Mükemmel yağlama ve durulama özellikleri sayesinde Poliamid ve Polyester sanayilerinde yaygınlıkla kullanılmaktadır.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Sürdürülebilirlik, Pulcra Chemicals'ın felsefesi ve taahhüdünün önemli bir parçasıdır. Çalışanlarımız ile birlikte bu yaklaşım, sürdürülebilir gelişim felsefemizin anahtarıdır.

HİZMETLER

Ürününüz ne olursa olsun, bunun için çözümler üretiyoruz: ürün gamımız çok geniş yelpazedeki müşteri gereksinimleri için teknik çözümler sunmaktadır.

HABERLER

Pulcra dünyasındaki yeni ürünlerden ve teknolojilerden haberdar olun.